soutěž Silueta 2017/18

09.12.2018

  

28.1.2018

Vítězkou v kategorii Weight Keeper pro tok 2018 se stala Lenka Chlanová, která je už 4 roky o 50kg lehčí!

18.9.2017

Z 9 přihlášených se do celorepublikového kola dostaly 3 zájemkyně. Moooooc gratulujeme a 26.1.2018 budeme všichni držet palce :-) 

Hana


Ahoj všem,

Je mi 24let a nadváhu jsem měla už od malička. Byla období, kdy jsem se snažila držet různé diety, ale vydržela jsem vždycky jen chvíli a zase jsem to všechno pěkně nabrala, minimálně i dvakrát tolik 😊

Pak přišla chvíle, kdy jsem si řekla DOST, už se sebou musím něco dělat. To mi bylo 19let. V tu dobu moje milovaná maminka objevila Cambridge, viděla jsem na ní, jak mi hubne před očima a jak je spokojená, tak jsem to chtěla taky zkusit. Začínala jsem na váze 77,7kg, při mých 158cm je to opravdu hodně.

A tak jsem se dala na pytlíčky. Měla jsem velikou oporu v mamce a v mé skvělé poradkyni Renče😊Jídlo, které Cambridge nabízí mi moc chutnalo, vždycky jsem byla na sladké, takže na Čokoládové nebo Vanilkové koktejly mám chuť dodnes😊Začala jsem cvičit, kila i centimetry šly dolů a já byla hrozně šťastná. Po měsíci plné náhrady jsem měla necelých 10kg dole. Na začátku jsem se bála, že nevydržím, ale po pravidelných kontrolách u mé poradkyně, jsem chtěla hubnout víc a víc a pokaždé mě to nakoplo jít dál.

Po ukončení Cambridge mi Renča sestavila jídelníček, kterého jsem se pevně držela a kila i tuky mi šly stále dolů, pomalu, ale šly😊má nejnižší váha cca 58kg.

Dlouho jsem se snažila jídelníček dodržovat, ale pak nastaly nějaké životní změny, já vypadla ze svého režimu, přestala jsem pravidelně jíst a začala jsem se odbývat. Pomalu, ale jistě šly kila opět nahoru. Já věděla, co dělám špatně, ale nemohla jsem se dostat sama zpět do správného režimu😊Za cca 3 roky jsem se opět vyhoupla na váhu 65kg. Do toho přišel Huben 3+1 zdarma. Neváhala jsem, a sjednala si s Renčou schůzku. Na pytlíky a hubnutí jsem se moc těšila. Už jsem věděla, do čeho jdu. Na plné náhradě jsem byla měsíc a pak jsem přešla na vyšší kroky. Potom jsem znovu přešla na jídelníček, který mi Renča sestavila a držím ho doteď. Cítím se skvěle a budu se snažit jíst zdravě, abych už nikdy tak moc nepřibrala😊A jestli se to zase zvrtne, Cambridge to jistí😊

Nyní jsem se dostala na moji snad nejnižší váhu od základní školy 56,6kg. Teď jsem neskutečná spokojená a šťastná. Každému, kdo bojuje s nadváhou, bych chtěla Cambridge rozhodně doporučit, protože to stojí za to😊

Romana


Pomoc, která se jmenuje CWP

Jmenuji se Romana, je mi 46 let a pracuji jako učitelka na Střední škole v severočeském kraji.

Nikdy v životě jsem nějak vážně neměla problém se svojí váhou. Do dvaceti let jsem vrcholově sportovala a pravidelně jedla. Sice jsem po přerušení sportování přibrala, ale jelikož jsem byla i tak dost hubená, tak při váze 70 kilogramů a 180cm výšce mi to slušelo. Další změna nastala v těhotenství, kde jsem přibrala 26 kilogramů, ale hned v šestinedělí jsem 28 kilogramů shodila. Pak se moje váha pohybovala kolem 74 - 80 -ti kilogramy. V roce 2006 a 2007 jsem začala přibírat, váha se mi vyhoupla až na 108 kilogramů. Paní doktorka na obvodu zjistila, že mi nefunguje štítná žláza. Nasazená léčba ovšem s mojí váhou nic neudělala a následovaly pokusy běžně dostupnými přípravky z lékárny. Bohužel vše bylo zbytečné a nakonec jsem vlastně ani nejedla ze strachu z přibírání.

Zlom nastal na nový rok roku 2012. Tehdy jsem pozorovala mojí kolegyni, která najednou zeštíhlela. Sdělila mi kontakt na poradkyni paní Valčíkovou a já si domluvila konzultaci. V březnu jsem začala s CWP. První týden jsem sice váhově šla dolů, ale skoro žádný tuk. Musela jsem následně jíst jedno jídlo navíc. Pak se ale všechno rozeběhlo a já jsem celkově shodila 25 kilogramů, které jsem si držela

a stále držím. Čas od času pár kilo přiberu a to hlavně stresem (studiem vysoké). Kdyz přiberu 4-5kg, obvykle navštívím svou poradkyni, probereme co a jak, zkusíme srovnat jídlo, občas nasadíme 2 týdny CWP pro srovnání, očistu a shození těch několika kil. Celkově mám dobrý pocit jednak z toho, že mě Cambridge naučila pravidelně jíst, pravidelně pít, tak hlavně poslouchat své vlastní tělo. Po i při CWP jsem se cítila super a to ne jen z úbytku váhy, ale i z dobré nálady, kterou jsem měla a stále mám. Vím, že CWP je pomocník, který mi dal zase chuť do života.

Děkuji nejen CWP, ale i celému kolektivu CW centra Rumburk a nejvíc ze všeho paní Renatě Valčíkové.

Mgr. Romana Doležalová

Lenka


V mém těle vždy žila štíhlá žena, která mnohokrát plakala a chtěla se dostat ven. Místo hubnutí jsem ale stále tloustla.

Jsem matkou třech krásných , zdravých dětí. Starost o ně a o rodinu byla vždy má priorita ....mnohdy jsem brala ohledy jen na ně ....na sebe mi čas nezbýval.
Dnes již vím , ze jsem se neměla až tolik ,,ráda" , jak bych se ráda měla mít . Všechnu lásku jsem dávala jen nejbližším.....dělala jsem si tím radost.
Ano....nežila jsem zdravě . S nezdravým životním stylem jdou ruku v ruce zdravotní problémy . V srpnu 2013 se ručička na váze zastavila na čísle 123,7 !!!!!!
Ta štíhlá žena ve mě už jen neplakala.....tehdy již řvala bolestí .........
Tehdy to vše začalo.... Chtěla jsem se mít opět ráda, mé myšlení se změnilo..... Rozhodla jsem se, že zhubnu.
Cítila jsem velkou podporu a lásku u mých nejbližších....u mých dětí . Ano , ony mě tehdy nejvíce podpořily v mém odhodlání býti opět žádoucí , zdravou ženou...., matkou...
Můj manžel tehdy nevěřil mé snaze. K mému odhodlání byl skeptický a v mém boji mě nepodpořil tak, jak jsem očekávala..., tak jak bych si zasloužila.
Přes jeho nesouhlas a nepomoc se má štíhlá já odhodlala. Tehdejší investice do diety a zdravého životního stylu se opravdu vyplatila. Po měsíci s Cambridge šla váha o 15 kg dolů.
V tu chvíli jsem přidala i cvičení a pod dohledem své výživové poradkyně Renaty Valčíkové Ticháčkové se ručička na váze v prosinci 2013 zastavila pod hranicí 100kg.
Tehdy jsem si dala cíl.....chci vážit 65 kg !!!!.....prostě to dokážu.
Za další 4 měsíce zdravé stravy...., posilování....., cvičení.... se ručička na váze zastavila na čísle 70 . Byla jsem šťastná.
Mnozí známí a přátelé, kteří mě déle neviděli, mě nepoznávali.... Mnozí mi tehdy opravdu hodné fandili.... Mnozí mě tehdy od hubnuti odrazovali.... Mnozí záviděli.
V dnešních dnech si udržuji váhu kolem 70 kg.... Stále se snaží dosáhnout 67 kg a tento cíl mě nenechá usnout na vavřínech. Stále na sobě pracuji - cvičím, jím zdravě, posiluji. To vše se stalo součástí mého života. Občas v jídle zhřeším, ale vím, kde je má hranice. Z výživové poradkyně Renatky se stala má kamarádka i trenérka. Bohužel z mého manžela se stal EX manžel. Prostě mnohé neunesl, začal bezdůvodně žárlit na svou novou, štíhlou ženu.
Cítím se v novém těle krásně, žádoucí, svá.... Zdravotní problémy se eliminovaly na minimum, jsem prostě šťastná.
Obezita i mnohé jiné z mého života před Cambridge se stalo minulosti. Žiji již jen současností.., přítomností. Žiji stále pro své děti, i když už tak nějak jinak, s větším důrazem na sebe..... Užívám si každého dne, zcela sobecky si užívám sebe.
MÁM SE OPĚT RÁDA :-)