Proměna roku 2023

16.02.2024

Do proměny roku 2023 jsme přihlásili 3 klienty s krásným příběhem. 

Hanka Bali Šoltésová vyhrála ve své kategorii DRŽÁK ROKU hlavní cenu!

Gratulujeme všem, nejen Hance!

Všechny finalisty s jejich poutavými příběhy můžete pročíst a poslechnout zde: www.promenaroku.cz. Vřele doporučuji!

Hanka

Ahoj, jmenuji se Hanka.
S nadváhou jsem bojovala od malinka. Sladkosti - to bylo moje :-)
Nepatřím rozhodně mezi ty šťastlivce, kteří mají dobrou postavu danou od stvořitele.
O programu The 1:1 Diet, tehdy ještě Cambridge Diet, jsem se dozvěděla před 10 lety. Za podpory mé úžasné maminky a také mé poradkyně Renaty jsem se zbavila nádherných 22kg. Váhu jsem si dokázala držet až do těhotenství.
Víte ale, jak to v těhotenství bývá, obzvlášť když milujete sladké a pak máte tu "pravou" výmluvu… no, co vám budu vyprávět…
Po narození dcery jsem věděla, že program The 1:1 Diet to jistí, že budu zase brzy ve formě. Došla jsem si bez váhání zpátky pro mou vysněnou postavu.
Děti jsou velkou motivací a pro mě právě dcera je tou motivací nejmilejší a zároveň největší. Chci být pro ní vzorem, chci jít příkladem, chci mít pro ní dost energie a dobrou náladu. S kily navíc je to mnohem těžší. Stojí za to se snažit. The 1:1 Diet změnila můj život kompletně k lepšímu. A protože jsem živým důkazem toho, jak to lze udělat, rozhodla jsem se stát se poradkyní a pomáhat lidem ve svém okolí dosahovat podobných cílů, jaký jsem měla a mám já. Tedy být zdravější, veselejší a štíhlejší!
Pokud i vy bojujete s kily navíc, cítíte se unavení, smutní nebo nemocní, jsem tu pro vás a pokusím se vám být tím nejlepším partnerem pro vaši cestu ke změně. Ve dvou se to lépe táhne:-)

Petr

  V dnešní době jsme všichni usazováni do komfortní zóny, která konzumnímu…

V dnešní době jsme všichni usazováni do komfortní zóny, která konzumnímu systému maximálně vyhovuje. Bohužel. Člověk je tvor přirozeně líný a moderní doba mu umožnila být ještě línější než kdy v minulosti. Trávit svůj život v komfortní zóně je dnes velmi jednoduché. Proč by se tedy líný človíček chtěl z takového pohodlí vymanit?

Nadváha, obezita a s nimi související chronická onemocnění včetně nemocí pohybového aparátu bereme jako samozřejmost, která patří k modernímu způsobu života.
Popravdě se přiznám, že ani já nebyl výjimkou.

Každý ale může prozřít a najít si cestu, jak z tohoto začarovaného kruhu ven. Mně se to povedlo. Nejprve se muselo sejít několik faktorů. Pro mě to byl můj zdravotní stav a naléhání hned několika doktorů, měl jsem dost omezené pohybové možnosti, ale hlavní motivací pro mě byla moje dcera, pro kterou jsem chtěl být spíš dobrým otcem než hekajícím "dědou". Se svými 130 kily živé váhy jsem si připadal spíš jako 80tiletý důchodce se všemi možnými neduhy. Pokud se dostanete do podobné fáze jako já a řeknete si dost, tak máte z půlky vyhráno. Důležité je najít odhodlání a hlavně motivaci něco se sebou dělat.

Pak začíná ten druhý boj a to je boj s informační tsunami, která se na vás začne valit. Všude na vás vyskakují všelijaké inzeráty na diety, rychlé hubnutí a chápu, že když jste to nikdy v minulosti neřešili, dost snadno se v tom ztratíte.
Tady se můžete snadno spálit a celé snažení tak zruinovat tím, že skočíte na první inzerát, co na vás vyskočí.

Hubnout totiž sami bez doporučení lidí, kteří měli dobrou zkušenost, může dopadnout špatně. I já měl pár podobných zkušeností a vždy mě to jen odradilo v další snaze o hubnutí a pěkně mě to usadilo zpátky do komfortního křesílka ze sádla s novým argumentem: proč? hubnout nebudu!
Jestli chcete najít tu pravou cestu, musíte jít na to s odbornějším přístupem. Mě zachránilo to, že jsem oslovil Renatu Dufkovou, výživovou specialistku, které mě přijala takového jaký jsem s veškerými šílenými návyky a začala se mnou pracovat. Pokud máte takové odhodlání jaké já a najdete člověka fundovaného, který vám dokáže poradit, stačí už poslední ingredience jak celou barieru nezdravého životního stylu prolomit. Tím je vůle a umět se zakousnout. Je mi jasné, že pokud jste se už několikrát spálili, tak téhle důležité hybné energie už ve vás moc není. Ale jedno musím přiznat, tohle opravdu neskutečně dobře funguje! Takže se zakousněte a poslouchejte rady člověka který vás povede. Důležité je být hlavně maximálně upřímný jak k poradci, tak i k sobě samému. Pokud nad tím vším začnete přemýšlet a dostanete se do mé finální fáze hubnutí, tak zjistíte že ta komfortní zóna ve které jste tak dlouho byli, je jen hrozně těsná bublina, která když praskne a vy z ní vylezete, tak zjistíte jak může být nejen jídlo, ale i pohyb a vše okolo pestrobarevné a pokaždé jiné. Najednou budete spokojenější a zároveň i příjemnější na své okolí. Hlavně si uvědomíte, že na začátku jste TO označovali za "Dietu" ale v podstatě je to váš nový životní styl. Benefity, které se vám najednou objeví, jsou k nezaplacení a nenecháte si je už sebrat žádným "mekáčem" apod. Takže pokud uvažujete, že využijete tento skvělý program The 1:1 Diet, tak za mě do toho hned naskočte a zakousněte se. Opravdu to za to stojí. Nepoznal jsem nic a ani nikdo jiný z mého okolí, co by bylo tak efektivní! Je to jen o vás a o vaší vůli propíchnout tu

bublinu komfortní zóny a vymanit se z otroctví konzumní společnosti. Začněte konečně žít nejen pro sebe, ale i pro svojí rodinu bez výmluv. 

Blanka

Jmenuji se Blanka Veselá, je mi 47 let, jsem mamina na plny úvazek, neboť máme postiženého syna.

K dietě 1:1 jsem se dostala úplně náhodou, a to tak, že jsem doprovázela kamarádku na její první návštěvu k Renče. Mě samotnou vlastně hubnout předtím moc nenapadlo, byla jsem skeptická.

Po všech svých neúspěšných předchozích zkušenostech s různými dietami jsem byla "nevěřící Tomáš". Přesto jsem se do toho pustila. Začala jsem krokem 3 a u něj jsem zůstala po celou dobu hubnutí. Na začátku se má váha blížila k 90 kg, bylo na čase začít …

Jaké pro mě bylo překvapení, když šly opravdu kila dolu :-)

Hurá, sláva 5kg, 10kg ,dokonce i 15kg, jako ono to vážně funguje!

Začala jsem i cvičit. Nechala jsem se přesvědčit a vyzkoušela TRX. Vyměnila auto za své nohy. Kam to bylo možné jsem začala chodit pěšky.

Cítím se v novém těle mnohem líp a vždy mě potěší, když si někdo všimne a obdaruje mě pochvalou :-)

Nebylo vždy snadné odolat různým nástrahám v podobě dobrot, které jsem měla tolik ráda. Největší potíž mi dělalo vypít tolik tekutin, a omezit kávu s mlékem, vyřadit čokoládu … Když ale vidíte výsledky, tak se takových dobrot člověk vzdá snáz…

Letos jsem si užila krásnou dovolenou v Egyptě, dokonce v dvojdílných plavkách, jupiii. To se mi roky nestalo!

V dietě pokračuji, ještě mám v plánu pár kilíček dát pryč...

Jsem ráda za to, že mě kamarádka přivedla k Renče a Renče děkuji za její rady, pomoc a trpělivost, protože ne vždy jsem byla vzorně poslušná. Cítím se tak skvěle, že bych to přála každému, kdo váhá…